Adrianna Jędrzejczyk

Adrianna Jędrzejczyk

Wiek: 22 lata
Dyscyplina sportowa: boks 
Tytuł: Mistrzyni Europy w Boksie w 2014 roku. 

“Kiedyś ktoś mi powiedział, że jeżeli nie możesz przestać o czymś myśleć nawet na chwilę to znaczy, że musisz to robić.  Dlatego doszłam do miejsca, w którym teraz się znajduje.”

Adrianna Jędrzejczyk

O mnie

Moją największą pasją w życiu jest boks. Zaczęłam trenować boks w wieku 12 lat. Szybko stał się moim uzależnieniem. Sala treningowa była miejscem, gdzie mogłam odreagować, wyżyć się, to dawało mi niesamowitą siłę do walki ze swoimi słabościami i przeciwnościami. Sala treningowa wykształtowała mój charakter, jako silnej kobiety, która nie boi się sięgać po marzenia.

Wszystko zaczęło się od pierwszej walki, miałam wtedy  15 lat. Wyjazdy międzynarodowe, sparingi, walk z najlepszymi zawodniczkami w kraju i na świecie… to było jak sen. Piękny sen.  Zaczęło się od pierwszego medalu na Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, zdobycia tytułu Mistrzyni Polski, potem wejścia do reprezentacji, aż do złota na Mistrzostwach Europy. Udziału w Mistrzostwach Świata na Tajwanie […].  Nie spodziewałam się, że dojdę tak daleko.

Przerwanie kariery sportowej w roku 2014, odbiło się na mnie drastycznie.  Na Mistrzostwach Europy na Węgrzech podczas wygranej walki doznałam poważnej kontuzji prawej ręki, która uniemożliwiła mi kontynuację zawodów. Wróciłam do Polski, zaczęłam rehabilitację. Był cios nie do przejścia, ciężko było mi się wziąć w garść. Wiedziałam, że muszę porzucić, lub odsunąć się od sportu na jakiś czas.

Po dłuższej przerwie wróciłam na siłownie, na salę treningową – silniejsza, zmotywowana i zawzięta! Wierzę, że uda mi się wrócić do ringu. Chcę udowodnić sobie… Chce być przykładem silnej kobiety, która mówi, że warto walczyć o marzenia. […] Możesz wszystko, wystarczy w to uwierzyć… i włożyć w to ogrom pracy.

Osiągnięcia sportowe

2014

Mistrzostwa Europy w Boksie – Zło­ty me­dal wśród ju­nio­rek w kat. 63 kg – Ad­rian­na Ję­drzej­czyk z KS Skal­nik Wi­śniów­ka.